Spotkanie konsultacyjne, dotyczące projektów II aktualizacji planów gospodarowania wodami na obszarach dorzeczy (IIaPGW), które odbędzie się w Gliwicach 17 czerwca online, będzie kolejną okazją do wysłuchania ekspertów opracowujących dokumenty planistyczne, ale przede wszystkim do zadawania pytań i zgłaszania uwag, dotyczących problematyki wodnej obszarów dorzeczy Wisły i Odry.

Aby wziąć aktywny udział w spotkaniu konsultacyjnym, należy wcześniej zarejestrować się na nie poprzez formularz zgłoszeniowy, znajdujący się na stronie www.apgw.gov.pl, w terminie do 15 czerwca. Zarejestrowane osoby otrzymają unikalny link do spotkania, który będzie również umożliwiał zadawanie pytań na czacie. Dla osób, które nie dokonały rejestracji w wyznaczonym terminie, będzie dostępna transmisja na stronie www.apgw.gov.pl - na stronie głównej oraz w zakładce spotkania konsultacyjne. W tym przypadku nie będzie jednak mozliwości zadawania pytań na czacie.

Serdecznie zachęcamy do zabrania głosu w sprawie gospodarowania wodami w trakcie uczestnictwa w spotkaniach konsultacyjnych!

 

baner konsultacje II aPGW 2

 

Od 14 kwietnia 2021 r. trwają półroczne konsultacje społeczne IIaPGW, które zakończą się 14 października. W gospodarowaniu wodami dokumenty planistyczne stanowią podstawę podejmowania decyzji kształtujących stan zasobów wodnych i określają zasady gospodarowania nimi. Zawierają m.in. zestaw działań, jakie należy podjąć, aby osiągnąć lub utrzymać co najmniej dobry stan wód.