Aktywni Błękitni i Teatr Znak mają przyjemność zaprosić uczniów i nauczycieli na niebanalną edukacyjną przygodę- spektakl teatralny on-line pt. „Nowa Hydrozagadka, czyli dzieci i ryby mają głos”.

Uczniowie śledzący historię bohaterów spektaklu, będą razem z nimi wspólnie zastanawiać się nad rolą wody w naszym codziennym życiu, nad tym jak możemy zadbać o jej zasoby, a także jak mądrze żyć w jej otoczeniu. Wspólnie dowiedzą się czym jest retencjonowanie wody, będą mogli podyskutować o tym czy lepiej żyć w zielonym czy w zabetonowanym otoczeniu oraz nauczyć się jak przeciwdziałać suszy i powodzi.

To nie koniec! Aktorzy spektaklu wejdą w żywą interakcję z publicznością i uczniowie sami zdecydują, jaki finał będzie miała ta historia! Dzięki zdobytej wiedzy stawią czoła wodnym wyzwaniom jako Aktywni Błękitni! 

Na premierę online zapraszamy we wtorek 15.12.2020 o godzinie 09.55! Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy kliknąć w link: https://youtu.be/7FenebSn-ME Streaming na żywo będzie również na Facebooku Aktywnych Błękitnych!

Spektakl zostanie podzielony na dwie części i potrwa ok. 70 minut. W pierwszej części dojdzie do poznania bohaterów, którzy zmierzą się z trudnymi, wodnymi wyzwaniami. Podsumowaniem będzie tu specjalnie przygotowany wodny quiz! W drugiej części uczniowie będą aktywnie uczestniczyć w burzy mózgów, która pozwoli wspólnie rozwiązać wodne problemy nurtujące bohaterów. Komentując na naszym czacie, uczniowie zdecydują o tym, jak zakończy się historia!

Zachęcamy do aktywnego udziału w spektaklu! Po emisji on-line spektakl umieścimy na kanale YouTube Wód Polskich.

Pokażcie jak należy dbać o wodę i bądźcie Aktywni Błękitni! Czekamy na Was!