Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach uprzejmie informuje, że w nawiązaniu do tegorocznej inauguracji przez Wody Polskie kampanii społecznej „Wody to nie śmietnik", zwracającej uwagę na problem zanieczyszczania rzek i zbiorników wodnych, dnia 3.07.2021 r. (sobota) organizuje akcję społeczną sprzątania zbiornika Pławniowice. Po raz kolejny w imieniu Dyrektora Wód Polskich w Gliwicach Pana Mirosława Kurza mamy przyjemność serdecznie zaprosić na wspólne porządki – tym razem o godz. 9:00 na plażę w miejscowości Niewiesze, gdzie wydarzenie się rozpocznie.

Wśród dodatkowych atrakcji na ten dzień przewidziany został przygotowany przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Gliwicach pokaz ratownictwa wodnego pn. „Bezpieczne wakacje”, swoje prelekcje zapewni Komenda Miejska Policji w Gliwicach, liczyć możemy także na pokaz sprzętu przeciwpożarowego oraz pływającego, za który odpowiadać będzie Ochotnicza Straż Pożarna.

Uczestnicy akcji zostaną zaopatrzeni w worki na śmieci oraz jednorazowe rękawiczki. W trakcie wspólnego sprzątania zbiornika sił doda wszystkim specjalnie przygotowana grochówka. Organizator zadba również o niezbędną w czasie letnich upałów wodę mineralną. Nie braknie także dodatkowych atrakcji, w postaci gadżetów edukacyjnych, dla najmłodszych uczestników przedsięwzięcia.

Patronatu akcji udzieliły Nowiny Gliwickie, jej Partnerami zostały natomiast: Urząd Gminy Rudziniec, Starostwo Powiatowe w Gliwicach, Polski Związek Wędkarski koło nr 43 Pyskowice, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Gliwicach, Komenda Miejska Policji w Gliwicach, Ochotnicza Straż Pożarna, firma Natezja oraz Leroy Merlin. W trakcie sprzątania zbiornika Pławniowice wstęp na plażę w miejscowości Niewiesze będzie bezpłatny.

Serdecznie zachęcamy do udziału w inicjatywie wszystkich zainteresowanych! Wykażmy się, tak potrzebną w dzisiejszych czasach, postawą proekologiczną! Wszak #WodyToNieŚmietnik.

 

plakat sprzatanie fb