Wody Polskie w Gliwicach przeprowadziły akcję porządkowania zbiornika Pławniowice. Wydarzenie odbyło się w sobotę 3 lipca na plaży w miejscowości Niewiesze. Po sprzątaniu zbiornika Dzierżno to kolejna inicjatywa organizowana w ramach akcji „Wody To Nie Śmietnik”. 

Oprócz Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach udział w wydarzeniu wzięli nasi patroni, partnerzy, a także wszyscy zainteresowani czystością lokalnych wód. Uczestnicy akcji zostali zaopatrzeni w worki na śmieci oraz jednorazowe rękawiczki. Otrzymali również poczęstunek w postaci ciepłego posiłku oraz napojów.

Wydarzeniu towarzyszyły liczne atrakcje w postaci pokazu ratownictwa wodnego przeprowadzonego przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Gliwicach, a także prezentacji sprzętu przeciwpożarowego oraz pływającego, za który odpowiedzialna była Ochotnicza Straż Pożarna. Nie zabrakło również prelekcji przygotowanej przez Komendę Miejską Policji w Gliwicach. Na atrakcje mogli także liczyć najmłodsi, dla których przewidziano liczne gadżety edukacyjne.

Patronatu akcji udzielił Tygodnik Obywatelski Nowiny Gliwickie, jej Partnerami zostały natomiast: Urząd Gminy Rudziniec, Starostwo Powiatowe w Gliwicach, Polski Związek Wędkarski koło nr 43 Pyskowice, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Gliwicach, Komenda Miejska Policji w Gliwicach, Ochotnicza Straż Pożarna, firma Natezja oraz Leroy Merlin.

 Serdecznie dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie! Wykazujmy się potrzebną, szczególnie w dzisiejszych czasach, postawą proekologiczną! Wszak #WodyToNieŚmietnik.