W sobotę 11 września Wody Polskie w Gliwicach, w ramach tegorocznej edycji Industriady, gościły zwiedzających na śluzie Łabędy Kanału Gliwickiego. Impreza zgromadziła kilkaset osób, które z pomocą zatrudnionych na śluzie specjalistów miały możliwość poznania kulisów pracy na tym obiekcie hydrotechnicznym.

W 2021 roku święto Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego odbyło się pod hasłem „Technika. To was zaskoczy!” Właśnie dlatego uczestnicy wydarzenia poznali techniczne aspekty działania śluzy w Łabędach, a dodatkowo z pomocą zaprzyjaźnionego obiektu, jakim była Marina Gliwice, mogli odbyć statkiem rejs po Kanale Gliwickim.

W trakcie imprezy nie zabrakło ciekawostek i legend o obiekcie hydrotechnicznym, który był gospodarzem imprezy. Zwiedzający mogli także sprawdzić swoją wiedzę w quizie o gospodarce wodnej, w którym do wygrania były atrakcyjne gadżety edukacyjne.

Wydarzenie zgromadziło kilkaset osób. Wody Polskie w Gliwicach serdecznie dziękują za zainteresowanie i odwiedziny. Już teraz zapraszamy do udziału w przyszłym roku!