Dnia 31 stycznia w województwie oposkim rozpoczęły się ferie zimowe. Kolejną grupą, która od 14 lutego spędzi czas na odpoczynku będą uczniowie z województwa śląskiego. W związku z tym Wody Polskie w Gliwicach zapraszają do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi na temat gospodarki wodnej. Na profilach w mediach społecznościowych - YouTube, Facebook oraz Instagram prezentujemy mnóstwo wartościowych informacji w przystępnej formie - atrakcyjnych dla każdego, także dla dzieci i młodzieży. W naszych mediach mogą Państwo ponadto zapoznać się z eksperckimi filmami, wywiadami, inspirującymi fotografiami, prezentacjami czy ciekawostkami, które wyjaśniają zjawiska związane z wodą i obalają wiele mitów, jakie krążą wokół gospodarki wodnej.

 

Projekty Wód Polskich

StopSuszy Logo

 Stop suszy!

Susza, obok powodzi, jest jednym z najbardziej dotkliwych zjawisk naturalnych oddziałujących na społeczeństwo, środowisko i gospodarkę. Aby w przyszłości nie zabrakło nam wody, w odpowiedniej ilości i odpowiedniej jakości, musimy już teraz przeciwdziałać skutkom suszy. Z tego powodu powstał zainicjowany przez Wody Polskie projekt Stop suszy!

Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony projektu, pobierania materiałów edukacyjnych oraz zapoznania się z materiałami prasowymi.

Stop Powodzi Logo głowny

 Stop powodzi

Powódź, jest jednym z bardziej niebezpiecznych naturalnych zjawisk występujących na obszarze kraju O ile susze rozwijają się długotrwale, zwykle w ciągu miesięcy, a nawet lat, to powodzie są zjawiskiem gwałtownym, ujawniającym swą niszczycielską moc w bardzo krótkim czasie. Warto pamiętać, że 15 mln Polaków mieszka na terenach zagrożonych bezpośrednio zalaniem wodą i zagrożonych skutkami powodzi.

Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony projektu, pobierania materiałów edukacyjnych oraz zapoznania się z materiałami prasowymi.

LOGO CHROŃ MORZE RGB water

 Chroń morze

Krajowy program ochrony wód morskich jest dokumentem o charakterze programowym, określającym zespół działań, których podjęcie jest niezbędne do osiągnięcia lub utrzymania dobrego stanu środowiska. Celem kampanii Chroń Morze jest zwrócenie uwagi na problemy dotyczące wód morskich, ale także tego, jak ważną rolę dla kraju odgrywa Bałtyk.

Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony projektu i pobierania materiałów edukacyjnych.

 

Prezentacje edukacyjne, książeczki, scenariusze lekcji, krzyżówki, rebusy, ulotki

Wody Polskie zapraszają do korzystania z prezentacji edukacyjnych i scenariuszy lekcji poświęconych gospodarce wodnej. Zawierają one obszerną dawkę wiedzy na takie tematy, jak ochrona przeciwpowodziowa, przeciwdziałanie suszom, zagrożenia w czasie powodzi zimowych, betonoza i wiele, wiele innych. Nasze książeczki, łamigłówki i rebusy zainteresują najmłodszych hydrologów i wyposażą im niezbędną wiedzę poprzez zabawę.

Prezentacje

 

Filmy edukacyjne

Seria filmów edukacyjnych „WOW! Czyli wszystko o wodzie”:

WOW

„Bądźmy odpowiedzialni! Aktualizujemy Plany Gospodarowania Wodami”:

odpowiedzialni

 „Łąki kwietne. Same zalety!”:

 łaki


„Chroń morze razem z nami!”:

morze

 

Seria filmów z ambasadorem projektu Stop Powodzi, Karolem Wójcickim:

miniatura

https://stoppowodzi.pl/ambasador-projektu/

 

Gra edukacyjna Młody Hydrolog

„Młody hydrolog” to bezpłatna multimedialna pomoc dydaktyczna składająca się z bazy wiedzy, słowniczka i gry dydaktycznej przygotowana w pełnej wersji internetowej - Link do gry

22256611 436503383411381 6723101674267613839 o