Szanowni Państwo, informujemy, że od dziś oficjalnie działa nowa strona internetowa Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach pod adresem https://www.gov.pl/wody-polskie-gliwice jako podstrona głównej strony Wód Polskich https://www.gov.pl/wody-polskie

Od tej pory wszelkie aktualności, komunikaty hydrologiczne, nawigacyjne czy informacje żeglugowe będą publikowane i aktualizowane wyłącznie na nowej stronie. Serdecznie zachęcamy do rozpowszechniania tej informacji.

Poprzednia strona [ https://gliwice.wody.gov.pl/ ] jednocześnie staje się archiwalna, ale nadal jest dostępna dla użytkowników, którzy chcą sprawdzić stare informacje. Nie będzie już jednak aktualizowana.

Nowa strona internetowa Wód Polskich w Gliwicach www.gov.pl/wody-polskie-gliwice będzie bardziej przyjazna dla użytkowników i łatwiejsza w nawigacji. Można z niej również korzystać na urządzeniach mobilnych.

Stworzenie nowej witryny na platformie internetowej GOV.PL w serwisie Rzeczpospolitej Polskiej dostarcza wielu korzyści dla redaktorów strony oraz jej użytkowników. Wśród najważniejszych można wymienić: 

Bezpieczeństwo

Platforma GovPress jest stale aktualizowana i zabezpieczana przez Ministerstwo Cyfryzacji, co zapewnia wysoki poziom ochrony przed cyberatakami.

Funkcjonalność

Nowa strona oferuje szeroki wachlarz funkcji, które ułatwią zarządzanie treścią i tworzenie bardziej przyjaznych dla użytkownika stron. Jest intuicyjna i łatwa w obsłudze, co ułatwia tworzenie i zarządzanie treścią strony. Dodatkowo redaktorzy mogą liczyć na profesjonalne wsparcie techniczne. 

Dostępność

Strona jest tworzona z zachowaniem wymogów ustawy o dostępności cyfrowej, co oznacza, że będzie dostępna dla wszystkich użytkowników, niezależnie od ich niepełnosprawności. Platforma oferuje szereg funkcji ułatwiających dostęp, takich jak możliwość zmiany rozmiaru czcionki, wersja tekstowa strony i możliwość korzystania z czytnika ekranu.

Co znajdzie się na nowej stronie?

Nowa strona internetowa będzie zawierać wszystkie najważniejsze informacje o działalności Wód Polskich. Znajdziecie na niej sekcje:

•  Aktualności - bieżące informacje o najważniejszych wydarzeniach i projektach realizowanych przez Wody Polskie, w tym również Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach.

•  O Wodach Polskich – informacje o strukturze Wód Polskich, zadaniach i misji.

•  Co robimy – nasze działania w różnych obszarach, takich jak: ochrona przed powodzią i suszą, zarządzanie środowiskiem wodnym czy zarządzanie korzystaniem z wód.

•  Mapa jednostek - dane kontaktowe do wszystkich oddziałów Wód Polskich.

•  Załatw sprawę - formularze i informacje na temat procedur administracyjnych, z których mogą korzystać obywatele.

•   Kontakt.

 

Niezmiennie działają również nasze profile w mediach społecznościowych. Również mocno zachęcamy do ich popularyzacji. 

https://twitter.com/RZGWwGliwicach

https://facebook.com/WodyPolskieRzgwGliwice